pompy zatapialne Evak EUS

Pompy zatapialne Evak EUS.

Pompy zatapialne Evak EUS to obok pomp Evak Hippo, Evak EUB, Evak EUBR, czy też Evak EWS, jedne z bardziej podstawowych pomp, stosowanych głównie w branży budowlanej oraz w sektorze komunalnym. Są to pompy w pełni profesjonalne, przystosowane do pracy w trudnych i wymagających warunkach. Zapewniają użytkownikom wysoki poziom wygody i komfortu podczas prac związanych z odwadnianiem wykopów budowlanych czy też studzienek technicznych.

Czym charakteryzują się pompy zatapialne Evak EUS?

Przede wszystkim, pompy zatapialne Evak EUS to urządzenia lekkie, a skutkiem tego też bardzo mobilne. Można je bez większych problemów przenosić ręcznie. Waga urządzenia, w zależności od modelu, mieści się w przedziale 13-20,5 kg, a więc nie jest to nic specjalnie ciężkiego.

Pompy te wyposażone są w specjalnie zaprojektowany wirnik, wykonany ze stali, powlekanej termoplastycznym elastomerem pod nazwą Hytrel. Charakteryzuje się on wysoką twardością, elastycznością oraz odpornością na ścieranie. Skutkiem tego, pompy Evak EUS bardzo dobrze radzą sobie z pompowaniem mediów z zawartością cząstek ściernych, takich jak chociażby piasek.

Są one także wyposażone w dodatkowy agitator, zamontowany na przedłużeniu wału, co pozwala na wstępne przemieszanie osadów zalegających na dnie odwadnianego zbiornika. Dzięki temu, uwodnione wcześniej osady mogą zostać z łatwością odpompowane.

Pompa tak, jak każda profesjonalna pompa zatapialna jest wyposażona w nowoczesne zabezpieczenie termiczne, chroniące ją przed przegrzaniem a tym samym wydłużające jej żywotność. Do tego jest tez wyposażona w zabezpieczenie prądowe, odcinające dopływ prądu w przypadku zablokowania pompy.

Zastosowanie pomp zatapialnych Evak EUS.

Jak już wspomnieliśmy, są to pompy przeznaczone do pracy w trudnych i wymagających warunkach. Sprawdzają się więc w wielu zastosowaniach. Do najczęstszych obszarów ich wykorzystania, zaliczamy:

  • Pompowanie osadów, wody gruntowej, wody zanieczyszczonej materiałami ściernymi, ścieków (bez ciał włóknistych)
  • Prace odwodnieniowe – odwadnianie budynków, wykopów budowlanych, zbiorników
  • Odwadnianie piwnic, parkingów, posesji, studzienek technicznych
  • Zastosowania przemysłowe.

Podsumowanie.

Możemy więc powiedzieć, iż pompy zatapialne Evak EUS to bardzo dobre urządzenia, sprawdzające się w stosunkowo szerokim spektrum zastosowań. Są to jednostki wykonane solidnie, z dobrych jakościowo materiałów, które przetrwają naprawdę bardzo dużo. Można powiedzieć, iż inwestycja w tego typu pompy, będzie zawsze w pełni uzasadniona i przyniesie przedsiębiorcy konkretne korzyści.

 

 

 

Previous Article
Next Article

One Reply to “Pompy zatapialne Evak EUS.”

Comments are closed.