Pompy zatapialne do ścieków.

W grupie pomp zatapialnych znajdziemy różnorodne urządzenia, przeznaczone do realizacji różnorodnych zadań. Mogą to być pompy do wody czystej, zabrudzonej, a nawet pompy do ścieków. Oczywiście każda z nich będzie charakteryzować się odmienną konstrukcją oraz odmiennymi parametrami technicznymi, dzięki czemu, będzie sprawdzać się w swoim zastosowaniu. Jeśli zaś chodzi o nowoczesne pompy zatapialne do ścieków, to na chwilę obecną bardzo dobrym rozwiązaniem są pompy EVAK HIPPO. Sprawdzają się w pompowaniu ścieków o różnym poziomie zanieczyszczenia i zapewniają bardzo dobry poziom wydajności, nawet w wyjątkowo trudnych warunkach pracy.

Charakterystyka pompa zatapialnych do ścieków EVAK HIPPO.


Pompy z wylotem gwintowanym (2 cale, gwint wewnętrzny)

Pompy EVAK HIPPO to obecnie bardzo popularne pompy zatapialne do ścieków, stosowane w wielu firmach i przedsiębiorstwach komunalnych. Dostarczane na rynek są w dwóch wersjach: z silnikiem jednofazowym 230V, oraz z silnikiem trójfazowych 400V. Są to pompy bardzo wszechstronne w zastosowaniu z wirnikiem typu SuperVortex o wolnym przelocie dla zanieczyszczeń o średnicy 50, 65, 80 mm. Pozwala to na bezproblemowe pompowanie ścieków jak również szlamu z elementami włóknistymi.


Pompy z wylotem kołnierzowym (wersje DN 65 / DN 80), możliwość zastosowania adapterów na życzenie

Wspomniany wirnik SuperVortex jest rozwiązaniem nowoczesnym i unikalnym, które powstało w wyniku badań i doświadczeń realizowanych przez producenta. Dzięki specjalnej konstrukcji łopatek wirnika, mamy do czynienia z optymalizacją sprawności, jak również większą odpornością na zatykanie poprzez przyspieszony odrzut ścieków z okolicy wirnika. Tego typu rozwiązanie, gwarantuje nam także większą sprawność i żywotność pompy, co współcześnie odgrywa bardzo istotną rolę podczas podejmowania decyzji o zakupie pomp zatapialnych do ścieków.

Parametry techniczne pomp do ścieków EVAK HIPPO.

Warto tutaj także podkreślić, iż wspomniany wirnik to nie jedyne dobre rozwiązanie technologiczne zastosowane w tym modelu pomp zatapialnych do ścieków. Mamy tutaj o wiele więcej ciekawych rozwiązań technologicznych, które przyczyniają się do zwiększonej wydajności pracy pompy oraz skuteczności jej działania.

 • Wirnik typu SuperVortex
 • Podwójne uszczelnienie mechaniczne w kąpieli olejowej
 • Bezpieczny kabel typu H07RN-F.
 • Zabezpieczenie termiczne silnika, odłączające urządzenie w przypadku jego zbyt wysokiej temperatury – podnosi żywotność pompy i zabezpiecza silnik przed spaleniem.
 • Kompaktowa konstrukcja, zapewniająca łatwą obsługę i konserwację
 • Pompy zaprojektowane do pracy ciągłej
 • Całkowicie szczelne zadławienie kablowe
 • Pompy dostępne także w wersjach z wyłącznikiem pływakowym.

Mamy tutaj więc do czynienia z nowoczesnymi pompami o bardzo dobrych parametrach. Warto także wyszczególnić ich podstawowe zastosowania, do których należy zaliczyć:

 • Pompowanie wody brudnej, ścieków, szlamu, osadów, wody zawierającej materiały ścierne oraz elementy włókniste
 • Praca w studniach ściekowych
 • Realizacja prac odwodnieniowych w wykopach budowlanych, zbiornikach przemysłowych, czy tez studzienkach
 • Zastosowanie w różnych sytuacjach zarówno w użytku domowym, jak i w użytku firmowych przy realizacji różnorodnych robót.

Można więc powiedzieć, iż także zastosowanie pomp EVAK HIPPO jest bardzo szerokie i zróżnicowane. Skutkiem tego też, pompy te stały się wyjątkowo popularne i stosowane w wielu firmach budowlanych. Mamy więc do czynienia z pompami uniwersalnymi, stosowanymi nie tylko do pompowania ścieków, które gwarantują dobre parametry pracy, wydajność i wysoki poziom żywotności.

Previous Article
Next Article

3 Replies to “Pompy zatapialne do ścieków.”

Comments are closed.