Pompy do usuwania skutków powodzi

Praktycznie każdego roku na wiosnę, w wyniku roztopów dochodzi do całej serii podtopień, a niejednokrotnie nawet do sytuacji zagrożenia powodziowego. W takich momentach niezbędne są natychmiastowe działania podejmowane przez jednostki Straży Pożarnej. Oczywiście powinny one być wyposażone w odpowiedniej klasy pompy wysokiej wydajności do usuwania skutków powodzi. Tego typu urządzenia to dla przykładu bardzo dobra pompa Victor Pump S150 P-45/1. Jest to motopompa przewoźna z certyfikatem CNBOP, przeznaczona do pracy w jednostkach Straży Pożarnej. Idealnie sprawdza się w sytuacjach, kiedy koniecznością jest usuwanie skutków powodzi.

Pompa Victor Pump S150 P-45/1

Jest to nowoczesna motopompa, kompletowana z niezbędnym wyposażeniem, oraz przyłączami niezbędnymi w zastosowaniu przez jednostki straży pożarnej. Pompa spełnia wszystkie wymagania określone w Rozporządzeniu MSWiA w kwestii wykazu wyrobów służących zapewnianiu bezpieczeństwa publicznego, oraz stosowanych w ratowaniu zdrowia i życia. Do dyspozycji jest kilka różnych wersji wykonania, które można zakupić. Dostępne są wersje na ramie, oraz te same na ramie montowane na przyczepie z homologacją. Jest też dostępna wersja na kołach bez homologacji.

Najważniejsze cechy pomp Victor Pump

Dostępne w firmie Victor Pump pompy wysokiej wydajności do usuwania skutków powodzi, charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Najważniejsze parametry przedstawiają się następująco:

  • Wydajność na poziomie do 4645 l/min przy ciśnieniu roboczym 1 bar
  • Wysokość podnoszenia do 34 metra
  • Wolny przelot wirnika o wymiarach 50x75mm
  • Wirnik półotwarty trójłopatkowy
  • Zbiornik paliwa na 75 litrów
  • Możliwość pompowania cieczy o gęstości do 1100 kg/m3

Wyposażona w silnik diesla Hatz 2M41, 2 cylindry – o łacznej mocy 22 kW
Są to bardzo dobre parametry techniczne potwierdzające wysoki poziom wydajności tego typu pomp. Zapewniają bardzo dobre warunki pracy właśnie przy wszelkiego rodzaju akcjach związanych z usuwaniem skutków powodzi.

Generalnie rzecz biorąc, motopompa Victor Pump S150 P-45/1 to idealne wyposażenie dla jednostek straży pożarnej. Głównie ze względu na odpowiednie wyposażenie i osprzęt, ale także przez fakt posiadania niezbędnych certyfikatów CNBOP oraz poprzez spełnianie wymagań MSWiA. Jest to więc idealna inwestycja dla wszystkich jednostek Straży Pożarnej, które biorą udział w tego typu akcjach stosunkowo regularnie.

Dodatkowe informacje

Warto także wspomnieć, iż jest to pompa w pełni samozasysająca po jednorazowym, początkowym zalaniu korpusu. Mamy tutaj możliwość przechowywania pompy zalanej, pod warunkiem, iż pomieszczenia nie będą narażone na mrozy. Jest to znacznym ułatwieniem i usprawnieniem w pracy jednostek straży pożarnej, gdyż przed samą akcją nie trzeba dodatkowo zalewać pompy. Jest to także jednostka wyjątkowo odporna na działanie przy braku cieczy (praca na sucho). Radzi sobie w takich warunkach bardzo dobrze. Można więc stwierdzić, iż w zastosowaniach typowo ratowniczych, gaśniczych, czy też przy usuwaniu skutków powodzi, będzie sprawdzać się wręcz idealnie.

Previous Article
Next Article