Pompy EVAK EUBR do odwadniania do sucha.

Bardzo często w przypadku prac związanych z odwadnianiem, zachodzi potrzeba całkowitego pozbycia się wody, co jest niemożliwe do zrealizowania z zastosowaniem standardowych pomp zatapialnych. W takich przypadkach, powinny być wykorzystywane pompy specjalnie dostosowane do odwadniania do sucha. Posiadają one odpowiedni profil kosza ssawnego, oraz chłodzenie poprzez płaszcz wodny, dzięki czemu pompa w czasie pracy nie musi być całkowicie zanurzona. Wśród tego typu pomp, zdecydowanie jednym z najlepszych rozwiązań są pompy EVAK EUBR, które stają się w ostatnim czasie coraz bardziej popularne w tego typu zastosowaniach.

Pompy EVAK EUBR i ich podstawowa charakterystyka.

Musimy zdać sobie sprawę z tego, iż pompy EVA EUBR zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o pracy przy odwadnianiu do sucha. Charakteryzują się bardzo solidną i przemyślaną pod tym kątem konstrukcją. Wirnik pompy wykonany jest ze stali pokrytej HYTRELEM. Jest to specjalnie opracowany elastomer, odporny na ścieranie i charakteryzujący się dużym poziomem twardości oraz elastyczności. Pozwala to na pompowanie nie tylko wody czystej, ale także zabrudzonej materiałami o charakterze ściernym, jak chociażby piasek, czy też muł organiczny.

W kwestii konstrukcyjnej, jest to pompa z górnym wylotem oraz płaszczem wodnym, który gwarantuje dobry zakres chłodzenia przy niepełnym zanurzeniu. Zewnętrzna osłona pompy jest wykonana ze stali nierdzewnej 304, tak samo jak kosz ssawny. Wyposażona jest w podwójne uszczelnienie mechaniczne wały pracujące w kąpieli olejowej. Na rynku znajdziemy pompy zasilane 230V o mocach 400 i 750W. Dodatkowo posiadają odpowiednio dobrane zabezpieczenie termiczne, którego czujnik jest umieszczony w uzwojeniu silnika. Zapobiega to przegrzaniu silnika, a tym samym zabezpiecza przed jego uszkodzeniami.

Gdzie stosowane są pompy EVAK EUBR?

Przede wszystkim są to pompy zatapialne do odwadniania do sucha, co w dużym już zakresie determinuje kierunek ich wykorzystania. Najczęściej można się spotkać z ich zastosowaniem przy odwanianiu wszelkich parkingów czy też hal przemysłowych. Idealnie sprawdzają się także w usuwaniu resztek wody z dna niecek basenowych. Pompy te pozwalają nam na usuwanie wody do poziomu 1-2mm, czyli praktycznie do zera. Poza tym, pompy EVAK EUBR sprawdzają się także w klasycznych zastosowaniach odwodnieniowych. Na przykład przy usuwaniu wody z zalanych wykopów budowlanych. Tym bardziej, iż są one odporne na działania materiałów ściernych, oraz przystosowane do pracy z wodą zanieczyszczoną.

Generalnie, można powiedzieć, iż są to stosunkowo wszechstronnie stosowane pompy, o bardzo dobrych parametrach technicznych. Ich wykorzystanie niesie więc za sobą konkretne korzyści dla każdego użytkownika. Przede wszystkim zaś, zapewnia realizację wszelkich prac związanych z odwadnianiem, w tym także z usuwaniem resztek wody z płaskich powierzchni, na co niestety inne pompy zatapialne nie pozwalają.

Previous Article
Next Article