Samozasysające pompy spalinowe.

Wśród wielu różnych pomp, eksploatowanych na co dzień w wielu branżach, bardzo dużą popularnością cieszą się obecnie samozasysające pompy spalinowe. Oferują one bardzo dobre parametr pracy, które sprawdzać się będą zarówno w odwadnianiu, jak w pożarnictwie. Oczywiście do każdego z tych zastosowań, pompy te będą dostosowywane. Jednakże już teram możemy powiedzieć, iż pompy te w jednostkach straży pożarnej, będą gwarantować bardzo dobre warunki do akcji w sytuacji zagrożenia powodziowego czy też do akcji gaśniczych. Warto przyjrzeć się tym pompom nieco bliżej, gdyż są to bardzo ciekawe urządzenia.


Samozasysające pompy spalinowe Victor Pumps


Wśród wielu producentów samozasysających pomp spalinowych, jednym z bardziej popularnych jest włoska firma Victor Pumps. Dostarcza ona na rynek całkiem szeroki asortyment nowoczesnych pomp w tym zakresie. Sprawdzają się one w wielu różnorodnych zastosowaniach. Przede wszystkim, najczęściej, pompy te stosowane będą w następujących przypadkach: • Prace związane z odwodnieniami powierzchniowymi.

  • Odwodnienia wykopów budowlanych
  • Pompowanie ścieków
  • Usuwanie skutków powodzi, akcje ratownicze – bardzo często stanowią one podstawowe wyposażenie jednostek Straży Pożarnej
  • Pompowanie wody czystej, brudnej, ścieków i szlamu
  • Odwadnianie zalanych terenów.


Mamy tutaj więc do czynienia z bardzo szerokim zastosowaniem. Wynika to przede wszystkim z bardzo dobrych parametrów technicznych, oraz szerokiego asortymentu. Do wyboru mamy różnorodne konfiguracje tego typu pomp, sprawdzające się w różnych zastosowaniach, przy zróżnicowanym obciążeniu.


Podstawowe cechy, charakteryzujące samozasysające pompy spalinowe produkcji Victor Pumps.


Przede wszystkim samozasysające pompy spalinowe dostarczane przez firmę Victor Pumps, charakteryzują się konstrukcją z półotwartym wirnikiem. Są one bardzo odporne na zużycie, skutkiem czego mogą być przeznaczone do pracy ciągłej, nawet przy bardzo trudnych warunkach pompowania. Po wstępnym zalaniu, umożliwiają wielokrotne samozasysanie cieczy, bez konieczności zastosowania pompy próżniowej. Wyposażone są w wolny przelot o sporych wymiarach, skutkiem czego można pompować zróżnicowane medium, nawet silnie zanieczyszczone ciałami stałymi. Dodatkowo, samozasysające pompy spalinowe Victor Pumps będą charakteryzować się następującymi zaletami:

  • Wysoki poziom odporności na pracę na sucho
  • Bardzo szybkie samozasysanie
  • Automatyczne smarowanie uszczelnienia – wpływa na wydłużony okres pracy na sucho
  • Trwałość konstrukcji
  • Solidne wykonanie – pompy dostosowane są do długiej pracy w trudnych warunkach.


Możemy więc stwierdzić, iż są to profesjonalne pompy, przeznaczone do profesjonalnych zastosowań. Będą sprawdzać się wręcz idealnie nawet w najtrudniejszych warunkach. Wobec tego też, obecnie są one bardzo popularnym rozwiązaniem w wielu przedsiębiorstwach budowlanych, czy też nawet w jednostkach Straży Pożarnej.

Previous Article
Next Article