Pompy zatapialne Flygt

Wśród wielu rozwiązań w zakresie odwodnień budowlanych, pompy zatapialne Flygt, sprawdzają się zdecydowanie najlepiej w najbardziej wymagających warunkach. Trzeba tutaj od razu podkreślić, iż są to pompy dostosowane do pracy także w wielu innych warunkach, oraz branżach. Aczkolwiek odwodnienia budowlane, będą w tym przypadku kluczowym zastosowaniem.

Pompy zatapialne Flygt – kilka podstawowych informacji.

Pompy zatapialne Flygt, to produkt, stworzony przede wszystkim z myślą o trwałości oraz wytrzymałości. Sprawdzają się w najtrudniejszych warunkach pracy. W swojej klasie stanowią absolutną, światową czołówkę. Wytrzymują w trudnych warunkach pracy, średnio o 30-50% dłużej, niż inne pompy z tej samej kategorii mocy oraz ceny. Niektóre z modeli pomp zatapialnych Flygt, charakteryzują się nawet trzykrotnie wyższą wytrzymałością. Możemy więc powiedzieć, iż pompy zatapialne Flygt, to przede wszystkim trwałość, solidna konstrukcja, oraz wytrzymałość na trudne warunki pracy. Inwestycja w tego typu pompę będzie zawsze bardzo korzystna.

Podstawowe zastosowanie pomp zatapialnych Flygt.

Pompy zatapialne Flygt, przeznaczone są przede wszystkim do pracy w odwodnieniach budowlanych. Aczkolwiek, niezawodna i wytrzymała konstrukcja pozwala na ich desygnowanie do wielu innych zastosowań. Najczęściej, możemy zetknąć się z ich wykorzystaniem w następujących zastosowaniach:

  • Odwodnienia budowlane – pompy zatapialne Flygt, idealnie sprawdzają się pasywnym bądź aktywnym usuwaniu wody gruntowej i opadowej. Pompy z serii 2600, dzięki swojej niskiej wadze, pozwalają na swobodne ich przenoszenie pomiędzy poszczególnymi zadaniami na placu budowy.
  • Sektor wydobywczy – idealnie sprawdzają się przy odwadnianiu w kopalniach, zarówno podziemnych, jak i odkrywkowych.
  • Przemysł – doraźne zastosowanie w przypadku odcieków z hałd węglowych, osadników przy elektrowniach, czy też przy wyciekach z zakładów produkcyjnych. Wykorzystywane są także na statkach do pompowania wody balastowej, czy też nawet w stawach hodowlanych.
  • Sektor komunalny – wykorzystywane przy odwadnianiu studzienek kanalizacyjnych, zbiorników deszczowych z wody opadowej bądź też gruntowej. Idealne do awaryjnego usuwania wody w wielu różnych sytuacjach.

Podstawowa charakterystyka.

Jedną z najważniejszych kwestii, jeśli chodzi o pompy zatapialne Flygt, jest ich niezawodna konstrukcja oraz nowatorskie rozwiązania technologiczne. Wszystko to razem wzięte, sprawia, iż są to pompy sprawdzające się w najtrudniejszych warunkach pracy. Do najważniejszych rozwiązań technologicznych, zastosowanych w pompach tej serii zaliczać będziemy następujące rozwiązania:

  • Zamknięty wirnik B z rozwiązaniem Dura Spin – pozwala zminimalizować zużycie wirnika, co wpływa na zwiększenie trwałości pompy. Od strony ssawnej, na pokrywie wykonano spiralne wyżłobienia, a dodatkowo zamontowano specjalne łopatki na wirniku, dzięki czemu, cząstki ścierne pompowanego medium nie przedostają się do szyjki wirnika.
  • Spin-Out – rozwiązane opatentowane przez firmę ITT-Flygt. Pozwala na ograniczenie zatykania się pomp do minimum. Dodatkowo chroni zewnętrzne uszczelnienie, usuwając cząstki ścierne z komory uszczelnienia.
  • Wirnik K – zapewniający wysoki poziom wydajności oraz odporności na zużycie. Wykonany z wysokochromowego staliwa, zapewnia zmniejszenie ryzyka zatkania pompy do minimum. Szczególnie w przypadku pompowania medium o własnościach ściernych z zawartością miękkich elementów.
  • Uszczelka Plug-In – proste w obsłudze uszczelnienie, składające się z dwóch uszczelnień mechanicznych, co zapewnia podwójną ochronę przed przedostaniem się cieczy.

Mamy tutaj więc do czynienia z bardzo wydajnymi a przede wszystkim nowatorskimi rozwiązaniami, które zapewniają wyższy poziom wydajności pracy pomp, oraz gwarantują im większą żywotność.

Po więcej informacji na temat pomp zatapialnych Flygt, zapraszamy na stronę dystrybutora, firmy P.P.H.U. Klaudia sp. z o.o. pod adresem: https://www.klaudia.eu/pompy-zatapialne/pompy-zatapialne-flygt/

Previous Article
Next Article