własne źródła energii

Konferencja: Własne źródła Energii 22-23.06.2021

W dniach 20-23 czerwca 2021 roku odbędzie się kolejna edycja konferencji „Własne Źródła Energii” w Gorzowie Wielkopolskim. Jest to bardzo ważne wydarzenie, poruszające zagadnienia związane z transformacją energetyczną, przed jaką nasz kraj stoi w ostatnich latach i perspektywie najbliższych. Zagrożenia są poważne, bowiem transformacja energetyczna będzie dotykać nie tylko nas samych, ale także przemysłu.

Problematyka będzie dotyczyć przede wszystkim przedsiębiorstw energochłonnych, które na co dzień wykorzystują bardzo duże ilości energii. Jest to tematyka także pośrednio dotycząca przedsiębiorstw wod-kan i pokrewnych, bowiem użytkowane w tym zakresie urządzenia także potrzebują energii.

zielona energia

III konferencja „Własne Źródła Energii” przede wszystkim będzie poświęcona problemom pozyskiwania finansowania oraz poprawnej eksploatacji alternatywnych źródeł energii. Są to niezbędne informacje dla tych przedsiębiorstw, które już teraz planują przechodzić na Odnawialne Źródła Energii, a którzy chcą przez proces transformacji przejść w miarę bezboleśnie. Na konferencji będzie możliwość wysłuchać wykładów specjalistów z dziedziny transformacji energetycznej.

Główne punkty konferencji przedstawiają się następująco:

  • Transformacja energetyczna w kraju i jej konsekwencje dla przemysłu
  • Problematyka kosztów energii w Polsce
  • Inwestycje we własne źródła energii
  • Finansowanie budowy własnych źródeł energii
  • Dobór właściwych technologii produkcji energii
  • Eksploatacja istniejących źródeł energetycznych w przemyśle.

Organizatorem konferencji jest firma BMP, wydawca czasopisma „Energetyka Cieplna i Zawodowa” oraz serwisu kierunekenergetyka.pl.

Więcej informacji na temat III Konferencji Własne Źródła Energii znajdziemy pod linkiem: https://www.kierunekpompy.pl/konferencja,2193,82948.html

Previous Article
Next Article