Pompy szlamowe Grindex Bravo.

Pompy szlamowe Grindex Bravo.

Koleją serią urządzeń, jakimi się zajmiemy są pompy szlamowe Grindex Bravo. Opisywaliśmy już wcześniej pompy szlamowe afec bv jak również pompy szlamowe Flygt DS 2600. W tym jednak przypadku będziemy mieć do czynienia z nieco innymi urządzeniami. Są to jednostki wyposażone w agitator, doskonale sprawdzające się w trudnych i wymagających warunkach. Bezproblemowo radzą sobie z pompowaniem szlamu i wszelkiego rodzaju osadów, dzięki czemu, zakres ich zastosowania jest wyjątkowo szeroki.

Czym charakteryzują się pompy szlamowe Grindex Bravo?

Przede wszystkim musimy powiedzieć, iż są to jednostki elektryczne wykonane w klasie ochrony IP68. Wszystkie modele dostępne w tej serii wymagają zewnętrznego startera. Pompy wyposażone są w 20-metrowy kabel zasilający typu SUBCAB. Pompy te skutecznie pracują w maksymalnym zanurzeniu do 20 metrów oraz przy maksymalnej temperaturze cieczy do 40 stopni Celsjusza. Dopuszczalny zakres pH pompowanej cieczy mieści się w przedziale 5.5-14. Jednostka napędowa wykonana jest z żeliwa. Wał silnika, łączniki oraz uchwyt podnoszący ze stali nierdzewnej. Na uwagę zasługuje tutaj opatentowane rozwiązanie HardIron, z którego wykonane są obudowa pompy, króciec, wirnik i agitator. Jest to materiał gwarantujący wysoki poziom odporności na ścieranie, dzięki czemu pompy szlamowe Grindex Bravo radzą sobie nie tylko ze szlamami i osadami, ale także z materiałami ściernymi.

Dostępne modele pomp Grindex Bravo.

W ramach typoszeregu Grindex Bravo, mamy do dyspozycji cztery modele szlamowych pomp zatapialnych o zróżnicowanej mocy, a tym samym także wydajności.

  • Grindex Bravo 600 – pompa o mocy 22 kW i wadze 293 kg
  • Grindex Bravo 700 – pompa o mocy 37 kW i wadze 613 kg
  • Grindex Bravo 800 – pompa o mocy 45 kW i wadze 613 kg
  • Grindex Bravo 900 – pompa o mocy 70 kW i wadze 845.

Widzimy więc, iż są to pompy o dużej mocy i sporej wadze. Nie jest możliwe ich użytkowanie ręczne bez odpowiednich podnośników. Każda z nich jest także wyposażona w wolny przelot zanieczyszczeń, umożliwiający pompowanie mediów z zabrudzeniami i ciałami stałymi.

Podsumowanie.

Ogólnie rzecz ujmując, pompy szlamowe Grindex Bravo to bardzo dobry wybór do zróżnicowanych zastosowań. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie panują wyjątkowo trudne warunki pompowania cieczy silnie zabrudzonych, zanieczyszczonych ciałami stałymi, materiałami ściernymi oraz do osadów. Dzięki temu, iż są one wyposażone w agitator, są w stanie skutecznie, wstępnie przemieszać osady i szlam, co umożliwia łatwiejsze pompowanie całości. Generalnie, pompy szlamowe Grindex Bravo, to na chwilę obecną jedne z lepszych urządzeń o tak dużej mocy, napędzanych elektrycznie, sprawdzających się w pompowaniu szlamów i osadów.

Previous Article
Next Article

One Reply to “Pompy szlamowe Grindex Bravo.”

Comments are closed.