Pompy szlamowe Flygt DS 2600

Pompy szlamowe Flygt DS 2600

Pompy szlamowe Flygt DS 2600 to seria pomp zatapialnych stworzona do pracy w najtrudniejszych warunkach. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność pompowania szlamu i innych cieczy. Dzięki specjalnej konstrukcji jednostki, ograniczono znacznie ryzyko zatykania się pompy. Wykazują również bardzo dobry poziom odporności na ścieranie. Dzięki temu, pompy szlamowe Flygt DS 2600 charakteryzują się wysokim poziomem żywotności oraz okraczeniem kosztów eksploatacyjnych pompy.

Najważniejsze zalety, jakimi charakteryzują się pompy szlamowe Flygt DS 2600.

Pompy szlamowe Flygt DS 2600, zostały zaprojektowane całkowicie od podstaw. Dzięki temu, wyeliminowane zostały różne błędy związane z innymi urządzeniami, które nie były w stanie skutecznie radzić sobie z pompowaniem szlamów. W tym przypadku zapewniono nowoczesną konstrukcję, która gwarantuje skuteczne i efektywne pompowanie cieczy zabrudzonej i przede wszystkim szlamu. Do najważniejszych korzyści, płynących z zakupu tego typu pompy, zaliczyć należy:

  • Wydłużenie okresu bezawaryjnej pracy – co wynika z zastosowania odpowiednich technologii w konstrukcji pompy. W tym przypadku, pompy szlamowe Flygt DS 2600 wyposażone zostały w: większy wlot, spiralny korpus, wirnik typu Vortex, boczny wylot. Pompy te mogą skutecznie pompować media zawierające ciała stałe o średnicy nawet do 80mm. Radzą sobie ze szlamem o koncentracji suchej masy do 20%. Dzięki tym parametrom pompy wykazują bezawaryjność w przypadku tymczasowych aplikacji.
  • Elastyczność dostosowywania – pompy szlamowe Flygt DS 2600 umożliwiają nam wymianę króćców hydraulicznych, co pozwala na dostosowywanie jednostki do zmieniających się aplikacji. Dzięki temu, jedna niezawodna pompa zatapialna, może być wykorzystywana w wielu różnych zastosowaniach. Wystarczy zmienić niektóre z jej części, aby przestawić jednostkę na inne warunki pracy.

Kluczowe elementy pomp szlamowych Flygt DS 2600.

Bardzo ważną kwestią jest wykorzystanie przez producenta pewnych rozwiązań, które skutecznie umożliwiają pracę w najtrudniejszych warunkach. Wykorzystany został wirnik typu vortex Hard-Iron wykonany ze stali o twardości 60HRC. Umożliwia to skuteczne pompowanie cieczy z zawartością ciął stałych przy jednoczesnym ograniczeniu zużywania się pompy. Dodatkowo, mamy tutaj do czynienia boczny wylot, spiralny korpus pompy oraz większy wlot. To umożliwia tłoczenie cieczy z ciałami stałymi o średnicy do 80mm

Ogólnie, pompy szlamowe Flygt DS 2600 zostały tak zaprojektowane, aby ograniczyć ilość podzespołów. Przekłada się to na proste serwisowanie i naprawy pompy.

Podsumowanie.

Wykorzystując pompy szlamowe Flygt DS 2600, możemy osiągnąć wysoką jakość pompowania szlamów oraz cieczy z zawartością ciał stałych. Pompy te charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi, wygodną i prostą obsługa oraz serwisem. Można powiedzieć, iż są to jedne z prostszych w obsłudze pomp zatapialnych, dostępnych obecnie na naszym rynku.

 

Previous Article
Next Article

One Reply to “Pompy szlamowe Flygt DS 2600”

Comments are closed.