pompy szlamowe AFEC BV

Pompy szlamowe AFEC BV

Wydajne i odporne na trudne warunki pracy, pompy szlamowe AFEC BV, to na chwilę obecną jedne ze zdecydowanie lepszych jednostek tego typu, dostępnych na rynku. Pompy te gwarantują długookresową pracę bez zatykania się. Sprawdzają się nie tylko przy odwadnianiu i pompowaniu ścieków, ale także cieczy zawierających piasek, tłuszcze czy też inne zanieczyszczenia stałe. Pompy szlamowe AFEC BV dostępne są w trzech wersjach o różnych parametrach technicznych.

Co wyróżnia pompy szlamowe AFEC BV na tle konkurencji?

Tak jak już wspomnieliśmy, są to pompy niezatykające się. Zawdzięczają to konstrukcji pompy oraz zastosowaniu wirnika typu semi-vertex. Wirnik ten wytwarza odpowiedni wir, który skutecznie tłoczy przez pompę cząstki stałe czy też ciała włókniste. W tym przypadku, pompy szlamowe AFEC BV pozwalają na tłoczenie zanieczyszczeń stałych o wielkości do 55mm (w zależności od wybranego modelu pompy)

Pompy te wyposażone są w profesjonalne zabezpieczenie termiczne silnika, dzięki czemu w przypadku przegrzewania się pompy, prąd zostaje natychmiast odłączony, aby nie dopuścić do spalenia silnika. Dodatkowo, pompa jest wyposażona w podwójne uszczelnienie mechaniczne w kąpieli olejowej, gwarantujące wysoką szczelność urządzenia. Poza tym, pompy szlamowe AFEC BV wyposażone są w długi, 20 metrowy kabel H07RNF, co gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa eksploatacji urządzenia.

Dostępne modele pomp szlamowych AFEC BV

Jak już wspomnieliśmy, pompy te dostępne są w trzech wariantach wykonania o zróżnicowanych parametrach technicznych. Dokładne szczegóły odnośnie każdej pompy przedstawia poniższa tabela.

TYP Króciec tłoczny Silnik Napięcie Max. wys.
podnoszenia
Max.
wydatek
Wolny
przelot
Masa Wymiary
Wysokość Średnica
cale kW V m m3/godz mm kg mm mm

BV
322

3″

2,2

400

17

46

50

38

583

340

BV
337

3″

3,7

400

19

72

50

47

640

365

BV
455

5″

5,5

400

24

78

50

66

725

395

Jak widzimy są to trójfazowe pompy szlamowe o sporej wydajności i wysokości podnoszenia. Są one także dość ciężkie, toteż ich transport ręczny, nie będzie tak prosty jak w przypadku innych, mniejszych jednostek.

Podsumowanie.

Ogólnie rzecz biorąc, możemy powiedzieć, iż pompy szlamowe AFEC BV to bardzo dobre urządzenia, sprawdzające się w zróżnicowanych zastosowaniach. Są to jednostki szalenie odporne na pracę w warunkach trudnych i wymagających. Charakteryzują się także łatwą obsługą i serwisowaniem. Dzięki temu, większość użytkowników, nie będzie musiała w ogóle odwiedzać autoryzowanego serwisu marki AFEC. Jest to z całą pewnością spore ułatwienie eksploatacyjne.

Previous Article
Next Article

One Reply to “Pompy szlamowe AFEC BV”

Comments are closed.