agregaty pompowe generac

Agregaty pompowe Generac

Agregaty pompowe Generac, to nowoczesne urządzenia, zapewniające bardzo wysoki poziom wydajności oraz komfortu pracy. Są to agregaty wyciszone, o lekkiej konstrukcji, idealnie sprawdzające się zarówno w pompowaniu wody zanieczyszczonej i ścieków, jak również współpracujące z systemami igłofiltrowymi. Do zdecydowanie największych zalet należy tutaj zaliczyć wysoki poziom wydajności oraz niską wagę pompy. Wyciszone agregaty pompowe Generac o wydajności do 330 m3/godz. charakteryzują się waga na poziomie zaledwie 1300 kg.

Jakie agregaty pompowe Generac są obecnie dostępne na naszym rynku?

Obecnie, na naszym rynku możemy dostać agregaty pompowe Generc w dwóch wersjach. Są to jednostki oznaczone numerami DWP 4 oraz DWP 6., pompy te różnią się od siebie w zakresie parametrów technicznych, toteż warto sobie je tutaj przytoczyć.

Model DWP4 DWP6
Wydajność pompy wodnej do 150 m3/h Do 330 m3/h
Wydajność pompy próżniowej 50 m3/h 50 m3/h
Wysokość podnoszenia do 32m Do 32m
Maksymalne podcisneinie 8.5 m 8.5 m
Wolny przelot wirnika 37mm 75mm
Wlot/wylot (bez króćców) 100mm 150mm
Wymiary 2,2 x1,00x (H)1,35[m], 1036 kg 2,3 x1,00x (H)1,3[m], 1125 kg
Silnik diesel Perkins 3 cyl, 15kW diesel Perkins 4 cyl, 20kW
Głośność z 10 mt. 62 dB 62 dB
Rekomendowana liczba igłofiltrów Do 50-80 Do 80-120

 

Charakterystyka agregatów Generac DWP

agregaty pompowe generac - schemat konstrukcyjnyPrzede wszystkim, sa to jednostki oparte o membranową pompę próżniową, o wydajności 50 m3/godz. zapewnia ona sprawną ewakuację powietrza z układu pompowego, co pozwala na osiągnięcie odpowiedniego poziomu wydajności oraz zabezpiecza pompy przed długotrwałą pracą na sucho. Agregaty pompowe Generac DWP generują podciśnienie na poziomi 8,5m (-0,85 bar). Dodatkowo, pompa DWP 6 posiada wolny przelot zanieczyszczeń o śroednicy 75mm, co sprawia, iż można ją zastosować także w pompowaniu ścieków. Może być także wykorzystania przy konstruowaniu bypassów ściekowych.

Bardzo istotną kwestią są tutaj specyficzne cechy, charakteryzujące agregaty pompowe Generac, a są nimi:

  • Duży zbiornik paliwa, o pojemności 175 litrów, który gwarantuje możliwość długookresowej pracy bez nadzoru.
  • Płynna regulacja obrotów silnika, zapewniająca możliwość dopasowania wydajności i zużycia paliwa do aktualnych warunków pracy.
  • Odpowiednie przyłącza do podłączenia zewnętrznych zbiorników paliwa, co pozwala na dodatkowe wydłużenie pracy bezobsługowej.
  • Pełna zabudowa, dzięki której pompa pracuje cicho, a także nie wpływa na jakiekolwiek zanieczyszczenia miejsca pracy.

Podsumowanie.

Generalnie rzecz więc ujmując, możemy powiedzieć, iż agregaty pompowe Generac, to jednostki bardzo nowoczesne, przeznaczone do pracy głównie w miejscach, w których muszą przebywać także inni pracownicy. W przypadku zastosowania w takich miejscach pomp nie wyciszonych, komfort pracy ulega znacznemu pogorszeniu. Dlatego też, pompy wyciszone, będą w tym zakresie sprawdzać się zdecydowanie najlepiej.

Previous Article
Next Article