Agregaty pompowe Euromacchine do deszczowni.

Agregaty pompowe, są wykorzystywane przede wszystkim w branży budowlanej i wydobywczej. Niemniej jednak, nie są to jedyne obszary zastosowania tego typu urządzeń. Na rynku znajdziemy całkiem spora grupę urządzeń, przeznaczonych do nawadniania w rolnictwie. Są to agregaty pompowe do deszczowni. Dzięki tego typu urządzeniom, możliwe jest skuteczne nawadnianie pól uprawnych, na przykład z wykorzystaniem systemów deszczowni. Wśród urządzeń tego typu, zdecydowanie najlepszymi, dostępnymi na naszym rynku są agregaty do deszczownie, dostarczane przez firmę Euromacchine.

Agregaty pompowe Euromacchine.

Euromacchine SRL to włoski producent agregatów pompowych, dostarczających swoje urządzenia praktycznie na cały rynek europejski. Pompy do deszczowni dostarczane przez tego producenta, cieszą się uznaniem na wielu rynkach, toteż w naszym kraju, także zaczynają robić zawrotną karierę.

Wybór właściwego agregaty do deszczowni.

W kwestii doboru agregatu pompowego do deszczowni, musimy przede wszystkim skupić się na określeniu warunków jego pracy. Dzięki temu, możliwe będzie precyzyjne dopasowanie jego parametrów do warunków, w jakich będzie w przyszłości pracować. Chodzi tutaj głównie o kwestie takie jak głębokość ssania, długość przewodów, konfiguracja akcesoriów, czy też parametr NPSH pompy.

Nowoczesne agregaty pompowe Euromacchine z serii Caprari, Rovatti, Cornell.

Są to jednostki charakteryzujące się bardzo dobrymi parametrami technicznymi, które można dopasować praktycznie do każdych warunków pracy. Kwestią najważniejszą w tym przypadku są parametry techniczne wspomnianych jednostek, które zapewniają doskonałe warunki pracy, pod warunkiem, iż dany agregat będzie prawidłowo dopasowany do konkretnych zadań.

Najważniejsze zalety agregatów pompowych Euromacchine do deszczowni:

  • Duży zakres ciśnienie oraz wydajności pomp – ciśnienie robocze nawet do 16 bar, a wydajnością na poziomie nawet do 1000 m3/godz.
  • Wykonanie w wersji na kołach – ze względu na stosunkowo sporą wagę poszczególnych agregatów, dostarczane są na przyczepach kołowych ułatwiających transport. Zbiorniki paliwa są zintegrowane z ramą i wyposażone w uchwyt do przenoszenia. Dostępne są także wersje stacjonarne do transportu z zastosowaniem wózków widłowych.
  • Samozasysanie – pompy wyposażone w różne rozwiązania wspomagające samozasysanie. Standardowo są wyposażone w system inżektorowy KIRPY/PLUTO, korzystający z wydechu spalin celem wygenerowania podciśnienia. Możliwość zasysania nawet z 5-6 metrów.
  • Dostępne także w wersjach wyciszonych
  • Dodatkowe wyposażenie – oświetlenie stanowiska, daszek, osłony silnika, korki paliwa na klucz.
  • Panele rozruchowe – jako standardowe wyposażenie, zapewniają funkcje ochrony silnika i pompy. Zabezpieczają agregat przed suchobiegiem, nagłym skokiem ciśnienia, niskim ciśnieniem oleju, czy też przed przegrzaniem silnika.
  • Dowolna konfiguracja – w razie potrzeb, możliwe jest zamówienie agregatu według własnej specyfikacji, zgodnego z konkretnymi potrzebami użytkownika.

Podsumowanie.

Należy więc powiedzieć, iż agregaty pompowe Euromacchine to jednostki w pełni profesjonalne, idealnie sprawdzające się w branży rolniczej do zasilania deszczowni i innych systemów nawadniania pól uprawnych. Inwestycje w tego typu urządzenia z całą pewnością będą się stosunkowo szybko zwracać, toteż warto je bardzo wnikliwie przemyśleć.

 

Previous Article
Next Article