Agregaty pompowe GEHO ZD

Agregaty pompowe GEHO ZD

Agregaty pompowe Geho serii ZD to znane i cenione rozwiązanie na całym świecie. Już od kilkudziesięciu lat holenderska konstrukcja pompy tłokowej zapewnia skuteczne odwodnienia igłofiltrowe, a od ponad 20 lat jest również obecna w Polsce. Dedykowane do obsługi igłofiltrów, pompy tłokowe Geho ZD są wyjątkowo skuteczne i efektywne.

Agregaty pompowe Geho ZD, jako rozwiązanie idealne do instalacji igłofiltrowych.

Jedna pompa Geho ZD pozwala na obsługę zestawów do 80 igłofiltrów elastycznych D32 lub 40 igłofiltrów dwucalowych. Dzięki temu agregaty pompowe Geho są idealnym rozwiązaniem do zastosowań w dziedzinie budownictwa i hydrotechniki. Głównym, podstawowym zakresem ich zastosowania jest oczywiście napędzanie instalacji igłofiltrowych, w czym sprawdzają się zdecydowanie najlepiej. Wybierając agregaty pompowe Geho ZD do pracy przy odwadnianiu igłofiltrami, z całą pewnością osiągniemy doskonałe wyniki pracy, zdecydowanie lepsze, niż w przypadku zastosowania innych urządzeń pompowych.

Wysoka sprawność hydrauliczna

Najważniejszą cechą, jaką wyróżniają się agregaty pompowe Geho ZD jest ich wysoka sprawność hydrauliczna, wynosząca ponad 90%. To daje w efekcie bardzo niskie zużycie paliwa, które wynosi tylko 1-1,5 l/godz. Taka ekonomiczność pozwala na obniżenie kosztów paliwa nawet o więcej niż połowę w stosunku do pomp zastosowania większości typów pomp wirowych.

Warto również podkreślić, iż pompa tłokowa, umożliwia nam bezproblemową, stałą ewakuację wody oraz powietrza, jak również ich mieszanki. Nie jest do tego wymagany odrębny system samozasysający, jak to ma miejsce chociażby w pompach wirowych, gdzie stosowane są rozwiązania oparte o inżektor.

Agregaty pompowe GEHO ZD

Głębokie odwodnienia igłofiltrowe

Pompy tłokowe Geho ZD charakteryzują się również wysokim uzyskiwanym podciśnieniem, które może wynosić nawet do -9,6 bar. Dzięki temu są w stanie efektywnie obsłużyć nawet głębokie odwodnienia igłofiltrami. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że brak ryzyka uszkodzenia pompy nawet przy długich okresach pracy bez dopływu cieczy.

Pulsacyjny charakter pracy.

Pulsacyjny charakter pracy pompy tłokowej Geho zmniejsza możliwość zatykania się filtrów w gruntach z tendencją do tego typu zdarzeń (np. kurzawki) oraz zwiększa realne osiągane głębokości zasysania. Wysokość podnoszenia pompy tłokowej jest stała (do 20m w przypadku pomp Geho ZD) i nie zmniejsza się wraz ze wzrostem wydajności, jak to ma miejsce przy pompach wirowych. Sprawia to, że pompy charakteryzują się bardzo dobrą wydajnością przy przewyższeniach tłoczenia, a nawet kilkaset metrów linii tłocznej nie obniży wydajności układu.

Podsumowanie.

Podsumowując, agregaty pompowe Geho serii ZD to sprawdzone i skuteczne rozwiązanie w dziedzinie odwodnień igłofiltrowych. Ich wysoka sprawność hydrauliczna, niskie zużycie paliwa, wysokie uzyskiwane podciśnienie oraz brak ryzyka uszkodzenia pompy sprawiają, że są one idealnym wyborem dla wielu branż i dziedzin, gdzie

Previous Article
Next Article